20 July 2012

SLOT Art Festival

W dniach 10-14 lipca 2012 miałem przyjemność gościć jako reprezentant Fundacji Humanity in Action Polska na festiwalu SLOT Art Festival, który odbywał się w Lubiążu pod Wrocławiem. SLOT jest wydarzeniem naprawdę niezwykłym, które łączy w sobie elementy duchowości chrześcijańskiej i kultury alternatywnej, działalności pozarządowej i przedsiębiorczości. 
Fot. Łukasz Krzywda SAF 2012
Festiwal zgromadził ponad 6000 uczestników, którzy rozłożyli się na trzech polach namiotowych otaczających dawny klasztor cysterski w Lubiążu. Program festiwalu był naprawdę imponujący - przez pięć dni festiwalu w tych murach klasztornych miały miejsce dosłownie setki warsztatów, koncertów, wykładów, dyskusji, spotkań i projekcji filmowych. Na SLOTcie można było znaleźć wszystko - od warsztatów chodzenia na szczudłach i żonglowania przez sesje coachingowe i wykłady na temat zarządzania marką po spotkania grup modlitewnych, a wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi Krzysztof Zanussi czy Jacek Żakowski.

Fot. Łukasz Krzywda SAF 2012
Fundacja Humanity in Action została zaproszona przez organizatorów do zaprezentowania w bloku programowym "Inicjatywy społeczne" stworzonego przez nią filmu "Just People", dokumentu poświęconego psychologicznym przyczynom ludobójstw i uwrażliwiającego na potrzebę obywatelskiego nieposłuszeństwa. Jako przedstawiciel fundacji byłem odpowiedzialny za przeprowadzenie projekcji i następującego po niej warsztatu. Projekcja miała miejsce w piątek o godzinie 20:00 w wiryndarzu indyjskim ulokowanym w centrum strefy dla organizacji pozarządowych. Pomimo, iż projekcja odbyła się w piątkowy wieczór, zgromadziła pokaźne grono uczestników (ponad 30 osób), którzy z zainteresowaniem obejrzeli film i wzięli udział w następującej po nim dyskusji. SLOT Art Festival był też niezwykłą okazją do spotkania i wymiany doświadczeń z przedstawicielami innych zaproszonych organizacji pozarządowych. Będę bardzo miło wspominał to wydarzenie i mam nadzieję, że uda mi się wybrać również za rok.

No comments:

Post a Comment